Bogatyr.com.ua / Василь Вірастюк: «Шварценегер поки не знає української мови»
   Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?

   Веб-конференція
Конференція
Список запитань

   Опитування
Яка команда стане найсильнішою на Чемпіонаті світу в Криму?

Австрія
Великобританія
Ісландія
Литва
Німеччина
Росія
США
Україна   Статистика

   Зараз на сайті
Гостей: 1
На сайті немає зареєстрованих користувачів

Користувачів (всього): 65480
Новачок: MarkHRovon

   RSS-лента
RSS лента

   Каталоги
Украина онлайн

 
   Василь Вірастюк: «Шварценегер поки не знає української мови»

«Спортом займаюся, скільки себе пам’ятаю»

Дуже вже рвучка хода у Василя. Погляд надто гострий. На обличчі стільки задуми. Чого це він так довго на старті переминається з ноги на ногу? Не інакше, як підкоряється якійсь вивіреній силі з тим, щоб у найглибших надрах землі відчути тверду опору...

— Пане Василю, розкажіть, як ви захопилися спортом?

— О, ним я займаюся, скільки себе пам’ятаю! Вже після дитячого садочка грав у футбол, плавав. Спробував навіть займатися вільною боротьбою та кульовою стрільбою! Пам’ятаю, як, навчаючись у третьому класі, я сидів на стадіоні і спостерігав за тренуваннями брата Романа, який віддавав перевагу легкій атлетиці. Саме він і привів мене до тренера. Мені сподобалося штовхати ядро... Власне, з того все почалося… П’ятнадцять років тренувався у групі Івана Шалого. У 2000 році став міжнародним майстром спорту, був четвертим номером у збірній України, виконав норматив для участі в Олімпійських Іграх у Сіднеї. Однак туди не потрапив...

— Чи ростили вас батьки, скажімо так, за якимось особливим «рецептом»? На кого ви більше схожі: на батька чи на маму?

— Я схожий на батька. Його зріст становить лише 175 сантиметрів. А мама трішки нижча. Ну, а я та брат ось які виросли. Все від природи. З розповідей батьків знаю, що мої діди і прадіди були досить високими. Ми, діти, не виховувалися за особливими рецептами. Проте відчували велику батьківську любов та турботу.

Вам доводилося змагатися зі старшим братом Романом?

— Часто, але він сильніший за мене як штовхач ядра. Вигравав у нього всього декілька разів. Роман може похвалитися також і тим, що здобув перемогу на перших «Богатирських іграх» в Україні, які відбулися 1999 року.

«Стипендії не вистачало на нормальне харчування»

Боже, як важко зізнаватися, що хтось може мати гріх перед Василем. Під час показових виступів у Львові він після трьох спроб так і не зміг зрушити трамвайний вагон (раніше богатир виконував цей трюк багато разів). Кинулися перевіряти стоп-кран. Виявилося, що хтось поставив вагон на стопор. Тут-таки закипіли пристрасті: багатоголосий зойк вирвався з натовпу. Василь «викинув» руки вперед і заплющив очі...

— Не можу зрозуміти ось чого: успішно виступаючи на міжнародних змаганнях зі штовхання ядра, ви «зав’язали» зі справою свого життя... Що змусило вас вдатися до такого кроку?

— Скрутне матеріальне становище. Стипендії не вистачало навіть на нормальне харчування. Львівська фірма запропонувала нормальну платню, і вже можна було влаштувати більш-менш пристойне життя. Для мене це було значне випробування — я був змушений приймати виклик долі. Протягом тривалого часу звикав до міста, до зовсім незнайомої роботи...

— Я «відкопав» інформацію про те, що, займаючись штовханням ядра, ви отримували щомісяця по 105 гривень... Надто кортить довідатися, що значить для богатиря нормальне харчування?

— Здебільшого споживаю звичайну їжу. Щоправда, її доводиться збагачувати білками, щоб м’язи «наливалися» силою. Алкоголь вживаю дуже рідко.

— Чому ви віддали перевагу богатирському багатоборству? Зрештою, як воно виникло в Україні?

— Мені дуже хотілося спробувати стати найсильнішим у світі!.. У 1998 році на «Богатирські розваги» мене запросив заслужений тренер СРСР та України Володимир Кіба. Вони вразили глядачів видовищністю. Згодом цей турнір трансформувався у «Богатирські ігри». У світі вони популярні давно. Стронгменами ставали колишні борці і навіть культуристи. Шотландець Даглас Едмундс створив Міжнародну федерацію богатирського багатоборства ще 1977 року. В Україні, як і на Заході, цей вид спорту починався з народних забав. У нашій країні також створено Федерацію найсильніших атлетів. Ми — члени НОК України. Це — велике визнання!
Я, напевно, єдиний спортсмен, який прийшов у «Богатирські ігри» з легкої атлетики і чогось таки досягнув. Вважаю, справжній богатир повинен бути не лише сильним. Він має проявляти витривалість, уміння добре координувати свої рухи.
Щоб знали ви: у «Богатирських іграх» настільки цікаво, що відбою немає від бажаючих взяти у них участь! Проте далеко не всі можуть змагатися на наших снарядах — дуже важко... Потрібно набувати професіоналізму, щоб успішно виступати на них.

— Ви живете за певним розпорядком дня? Дотримуєтеся спеціального режиму?

— Розпорядок дня у мене може бути яким завгодно. Адже доводиться поєднувати роботу з підготовкою та виступами на найрізноманітніших змаганнях. Шість разів на тиждень мушу тренуватися. Ніколи не шкодуватиму, що мене втягнув у цю «авантюру» президент Федерації найсильніших атлетів України Володимир Кіба. Скрупульозно виконую його поради щодо методики підготовки до турнірів (на такому рівні тренер потрібен як стратег та координатор). Якщо відчуваємо у цій справі якісь слабкі сторони, залучаємо до неї фахівців вузької спеціалізації.

— А чи існують якісь оптимальні параметри для учасників «Богатирських ігор»: вага, зріст, вік тощо?

— Людина має бути хоч трохи підготовлена. Скажімо, пройти школу легкої атлетики, пауерліфтингу чи важкої атлетики. Зріст такого атлета має становити 185-195 сантиметрів, вага — від 120 кілограмів, вік — від 23-24 років. А ще потрібно, щоб спортсмен був настирним та рішучим.

— Ви так розпливчасто визначили вікові обмеження учасників «Богатирських ігор»...

— Зрозумійте: все залежить від спортсмена. Ось вам приклад: атлет з Норвегії у свої 53 роки нарівні змагається з удвічі молодшими колегами. А чемпіону світу, поляку Маріушу Пудзяновському ще не виповнилося й тридцяти... Він — один з наймолодших богатирів, який здобув таке високе визнання...

— Свого часу під завісу поєдинку збірних Польщі й України ви з цим «супермонстром» танцювали страшенно кумедний рок-н-рол... Можна було подумати, що ви разом хотіли переконати публіку в тому, що «Богатирські ігри» — це шоу.

— Ні! «Богатирські ігри» — це передусім спорт. Хіба ви знаєте Пудзяновського як танцюриста? Він і став «супермонстром», коли виграв чемпіонат світу! А якщо спорт піднявся до рівня шоу — це найвища оцінка богатирському багатоборству.

«Я зустрічався з живим «Термінатором»

Ось що ще вражає... Василь не озлоблюється на критичні ситуації і обставини. Складається враження, що він ладен ще хоч тисячу разів перестраждати, аби тільки мати змогу займатись улюбленою справою. На відміну від переважної більшості наших «зіркових» спортсменів, богатир усі свої інтерв’ю дає виключно українською. «Один за всіх і всі за одного» — це девіз нашої команди. При цьому Василь любить наголосити, що всі богатирі передусім за Україну. Свого часу на чемпіонаті світу наша команда здобула титул найсильнішої. І Василь найбільше тішився зі слів німецьких атлетів: «Завдяки вам ми дізналися про Україну і почали шанувати її».

— Виступаючи у США на найпрестижніших комерційних змаганнях світу «Арнольд-класік», ви зустрічалися з легендарним актором, губернатором Каліфорнії Арнольдом Шварценегером. Яке враження він справив на вас?

— Це дуже спокійна і поважна людина. Його справді обожнює публіка. Попри зайнятість, Шварценегер дуже любить спорт. І дуже класно виглядає!
Турнір «Арнольд-класік» вразив мене своєю масштабністю та зірковим складом учасників. Я мав змогу пересвідчитись, що Шварценегер уважно стежив за змаганнями з усіх видів спорту, виступав з промовами, нагороджував переможців.
На жаль, я не спілкуюся англійською, а Шварценегер не знає української... Але я з ним привітався, потиснув руку, сфотографувався... Так що я бачив живого «Термінатора».

— Недавно ви повернулися з Севастополя, де відбулася світова командна першість. Які вправи довелося виконувати? Як оцінюєте виступ збірної України?

— Ми віддали титул найсильнішої збірної з об’єктивних причин. Другий номер нашої команди Саша Пеканов одержав важку травму і не зміг виступати. Вправи були дуже складні: присідання, естафети, боротьба сумо, тяга корабля вчотирьох та інші. Ми програли лише литовцям. У складі їхньої команди виступали два фіналісти чемпіонату світу та два фіналісти чемпіонату Європи.

— У вас є улюблена вправа на змаганнях? Що найлегше вам дається: тягати колеса від МАЗу, бігати з чавунними «валізками» чи підіймати 150-кілограмову штангу?..

— Люблю піднімати колоди! Свого часу подобалося виконувати вправу «збирання криниці». Необхідно було десять колод вагою від 120-ти до 130-ти кілограмів розкласти в чотирьох кутах майданчика у правильному порядку. Ця вправа дуже динамічна. Окрім фізичного навантаження, вимагає і логічного мислення. Впевнено почуваюся на «фермерській прогулянці». Подобається також носити коромисла.

— З яким незвичним снарядом вам доводилося виступати?

— На Багамах носив холодильник на плечах — він важив 420 кілограмів.

— Я звернув увагу, що богатирі з Шотландії виступають на міжнародних змаганнях у своєму національному одязі...

— І, звісно, діймає цікавість, чи наша команда зможе кинути їм виклик — вийти на турнір у вишиванках та шароварах?

— Саме так!

— Шотландці на змаганнях одягаються у кільти. Що це таке?! Уніформа для змагань. Скажімо, легкоатлети бігають у спеціальному взутті з шипами. Ніхто ж із них не стане виступати в мештах або мокасинах. Так що й одяг богатирів має відповідати певним вимогам.

— Ви зазнаєте неймовірних навантажень. Це позначається на здоров’ї?

— Наш вид спорту дуже травматичний. Запорука здоров’я — правильне і регулярне тренування організму з високими навантаженнями.

«Привід носити дружину на руках — це любов!»

...Василь охоплює руками 160-кілограмовий кам’яний «колобок». Піднімає його і перед тим, як закинути на тумбу, завмирає. Богатир боїться (так, так, боїться!) «тримати» паузу в цю мить, бо каменюка може отямитися, відчути, що людина втомилася чи зневірилася у своїй силі. І тоді — все... Колобка вже нізащо не підняти. А Василю доконче потрібно «тримати» ту паузу, щоб «знищити» його своїм гострим поглядом, щоб каменюка стала безвільною. Лише тоді їй можна нав’язати свою волю.
Василь «витримує» паузу... Колобок легко «лягає» на тумбу. А богатир уже охоплює руками 180-кілограмову каменюку. І знову для нього все починається спочатку...

— Що неодмінно берете з собою в дорогу, коли їдете на змагання?

— Стараюся взяти якнайбільше допоміжного знаряддя — не люблю непередбачуваних ситуацій. Чого тільки не трапляється на змаганнях?! І нерідко завдяки якійсь дрібничці можна дати собі раду у найскладніших обставинах.

— На руках дружину часто носите? З якого приводу?

— Привід носити дружину на руках — це любов! Який ще привід потрібен?

— Що робите, якщо нервуєтеся?

— Багато рухаюсь і стараюсь мобілізуватися.

— Носите взуття 46 розміру. Цікаво: де ви його «знаходите»?

— Купую на базарі або за кордоном. Практично неможливо придбати взуття такого розміру в наших крамницях.

— Як розважаєтеся, якщо трапляється вільна хвилина?

— Найщасливіша для мене та мить, яку витрачаю на сина Адама. Крім того, люблю ходити в гори, водити авто. А ще подобається готувати шашлики, матеріали для свого сайту в Інтернеті.

— Який приз від життя ви б хотіли отримати?

— Життя — це свято... Це і є той самий приз!

З Книги рекордів України

Категорія:

«Людина — унікальні можливості, спецпідготовка» Український богатир Василь Вірастюк за 54 хвилини продемонстрував небачені результати.
Рекорд №1. Протягнув зчіпку з п’яти трамваїв, загальною вагою 101,5 тонни, на відстань 17,9 метра за 59,62 секунди!
Рекорд №2. Протягнув зчіпку з десяти автомашин, загальною вагою 16,3 тонни, на відстань 19,3 метра, за 1 хвилину 4 секунди!
Рекорд №3. Переніс рекордну вагу у двох «валізах», по 171 кілограму на кожну руку, на відстань 19 метрів за 9,94 секунди!

Досьє

Прізвище: Вірастюк
Ім’я: Василь
Покликання: богатир
Дата народження: 22 квітня 1974 року
За гороскопом: Телець
Місце народження: Івано-Франківськ
Спеціалізація у спорті: силове багатоборство «Strongmen»
Звання: заслужений майстер спорту України, триразовий володар титулу «Найсильніший в Україні», бронзовий призер індивідуального чемпіонату світу (Замбія, 2003), бронзовий призер Кубка Світу (Рига, 2004), володар титулу «Найсильніша людина» (2004), у складі команди завоював титули «Найсильніша нація планети — 2003», «Найсильніша нація планети — 2004»
Освіта: закінчив Івано-Франківський технікум фізичної культури
Робота: водій-охоронець компанії «Концерн Галнафтогаз» (Львів)
Хобі: гірські лижі, полювання
Кредо: один за всіх і всі за одного

Анатомічна анкета

Зріст — 191 сантиметр
Вага — 145 кілограмів
Стегно — 83 сантиметри
Пояс — 115 сантиметрів

Грудина — 142 сантиметри
Шия — 49 сантиметрів
Біцепс — 49 сантиметрів
Передпліччя — 41 сантиметр

Спортивні показники

Жим — 225 кілограмів
Присяд зі штангою — 280 кілограмів х 4; 300 кілограмів х 3
Тяга зі штангою — 250 кілограмів х 4; 280 кілограмів х 2
Швунг з-за голови — 225 кілограмів
Швунг колоди — 160 кілограмів
Біг 30 метрів з ходу — 3,1 секунди
Біг 100 метрів — 11,5 секунди

 


  © 2002-2008 Bogatyr.com.ua
  Створення сайту: студія креативного дизайну «Арт Депо»