Bogatyr.com.ua / Василь Вірастюк у ролі рефері
   Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?

   Веб-конференція
Конференція
Список запитань

   Опитування
Яка команда стане найсильнішою на Чемпіонаті світу в Криму?

Австрія
Великобританія
Ісландія
Литва
Німеччина
Росія
США
Україна   Статистика

   Зараз на сайті
Гостей: 1
На сайті немає зареєстрованих користувачів

Користувачів (всього): 65480
Новачок: MarkHRovon

   RSS-лента
RSS лента

   Каталоги
Украина онлайн

 
   Василь Вірастюк у ролі рефері

У неділю натовп киян, який зібрався біля арки Дружби народів, мав нагоду спостерігати за неабияким видовищем – змаганнями найсильніших атлетів не лише з України, а й із-за кордону.

Адже в столиці відбувалося водночас два турніри – змагання за звання найсильнішої людини України “Богатир року-2005” і перший етап Кубка світу United strong men super series, який мав назву Ukraine open-2005. Силами мірялися 12 українських і зарубіжних атлетів, які виконали шість вправ. За сумою багатоборства визначили переможців у двох заліках: українському та міжнародному.

Звісно, якщо в рамках етапу Кубка світу вели боротьбу всі спортсмени, зокрема й закордонні гості Райвіс Відзіс із Латвії, Марк Остлунд зі США, росіянин Ігор Педан, естонець Тармо Мітт, то звання “Богатиря року” виборювали лише українці. Серед фаворитів цих змагань були володар Кубка світу-2003 та неодноразовий віце-чемпіон держави Михайло Старов із Харкова, Микола Мельников із Макіївки, рекордсмен світу в “богатирській тязі” чернігівчанин Олександр Пеканов і бронзовий призер торішнього чемпіонату України Роман Новик. Як бачимо, серед перелічених немає найсильнішої людини планети, улюбленця львів’ян Василя Вірастюка. Річ у тім, що на початку березня Василь зазнав травми біцепса на змаганнях, які організовує Арнольд Шварценеґґер, – “Арнольд класік”. Після цього Вірастюкові зробили операцію. Тож йому ще як мінімум місяць доведеться ходити в гіпсі, а коли вдасться взяти участь у змаганнях, ще не відомо.

Втім без роботи на “Богатирських іграх” Василь не залишився, він був головним рефері. Що цікаво, таку ж травму, як Вірастюк, нині заліковує ще один український богатир – Ярослав Димик. На цих змаганнях він виконував роль головного судді.

Біля арки Дружби народів головна боротьба за перемогу розгорнулася між Михайлом Старовим і латвійцем Райвісом Відзісом.

Після першої вправи – естафети, де потрібно пронести на 20 метрів коромисло вагою 360 кг, а потім чотири рази прокантувати колесо вагою 400 кг, лідерство захопив харків’янин, а Відзіс був другим. Друга вправа – богатирська тяга – не виявила кращого між цими двома атлетами: і Старов, і Відзіс за 60 секунд зуміли витягнути конструкцію 14 разів. Коли спортсмен тягне її, навантаження на руки становить 300 кг.

У наступній вправі (колода) лідер змінився – латвієць обігнав Старова. Суть цієї вправи полягає в тому, щоб за 75 секунд почергово підняти чотири колоди вагою 120, 130, 150 і 160 кг. Єдиним, хто зумів упоратися з цим завданням, став екс-українець, а нині росіянин Ігор Педан. Прикметно, що цьому атлетові вперше на змаганнях підкорилися всі колоди. Михайло Старов підняв лише дві, а Відзіс – три, тому й обігнав українця в загальному заліку. Однак попереду було ще три вправи. Й уже в наступній – фермерській прогулянці, в якій треба підняти 350 кг ваги і пронести на відстань 12 метрів, до того ж, трохи під гору, харків’янин повернув собі лідерство і випереджав латвійця вже на два очки.

А в тязі вантажівки українець збільшив свою перевагу до трьох пунктів.

Незважаючи на те, що Старов на три пункти випереджав латвійця, перед останньою вправою виникали певні побоювання. Адже “Кулі Атласа” – вправа, яку найбільше не любить Старов і яка водночас є “коронною” для Відзіса. Необхідно було одна за однією позакладати на певну висоту п’ять куль вагою 120, 130, 150, 160 і 180 кг. Відзіс хоча й заклав усі кулі, однак його час був лише п’ятим. А от Старов заклав лише чотири кулі. В підсумку Відзіс завершив цю вправу на 5-му місці, а Старов – на 7-му. Тож українець зберіг перевагу над суперником в очко (61 на 60) і став переможцем і “Богатирських ігор” 2005 року, і першого етапу Кубка світу. Третє місце посів також харків’янин – Роман Новик. Однак третім він був у розіграші Кубка світу, а в “Богатирських іграх” – другим, оскільки показника латвійця в цих змаганнях не враховували. Третім у богатирських іграх став Олександр Пеканов із Чернігова. Наступний етап Кубка світу відбудеться через місяць у Сербії та Чорногорії.

Захар Федорак

Інтерв'ю для газети

Василь ВІРАСТЮК

найсильніша людина світу

Думаю, змагання були найчеснішими з боку суддівства. Але якщо серйозно, то рефері справді були компетентними, і це проявилося в тому, що було чимало нюансів, які слід враховувати, адже вони могли змінити перебіг протиборства. Тим паче, що тривала напружена боротьба, де кожне очко було на вагу золота. Загалом змагання мені сподобалися, адже були цікавими та напруженими, інтрига залишалася до останньої хвилини. Боротьба справді була рівною, і те, що відрив між першим і другим атлетом лише очко, – багато про що говорить. На мою думку, вирішальною стала перша вправа, бо саме після неї Старов отримав змогу тягнути штангу після Відзіса. Якби він стартував перед латвійцем, то, думаю, здався б на 12-му чи 13-му раунді. Однак він знав результат латвійця – 14, відтак доклав зусиль, аби повторити його. Далі Старов уже тримав суперника на дистанції.

Усі спортсмени, що змагалися, мені відомі, крім американця Марка Остлунда. Попри зріст два метри і чималу вагу, він виявився дуже спритним.

Одним із претендентів на перемогу був і Пеканов, однак після половини дистанції він уже не міг на рівних змагатися з лідерами. Очевидно, далася взнаки хвороба, адже два тижні перед змаганнями Пеканов перехворів на грип і, мабуть, тому на третій вправі відпустив двох лідерів.

Особисто для мене цей дебют у ролі рефері був дуже цікавим, я до нього поставився відповідально. Оскільки сам є спортсменом і знаю, що треба пояснити будь-який нюанс, аби потім не було ображених. Адже буває так, що атлет чогось не зрозумів, а винуватим у цьому є суддя, який недостатньо акцентував увагу на якійсь подробиці. Та, попри все, я залишаюся стронгменом. У мене ще є стимули й інтерес, щоб самому брати участь у змаганнях, а не бути лише глядачем чи рефері.

Львівська Газета,
Вівторок, 12 квітня, 2005 року, № 65 (631)

 


  © 2002-2008 Bogatyr.com.ua
  Створення сайту: студія креативного дизайну «Арт Депо»