Bogatyr.com.ua / Василь ВІРАСТЮК: Свого часу "забрав" у Багача телевізор
   Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?

   Веб-конференція
Конференція
Список запитань

   Опитування
Яка команда стане найсильнішою на Чемпіонаті світу в Криму?

Австрія
Великобританія
Ісландія
Литва
Німеччина
Росія
США
Україна   Статистика

   Зараз на сайті
Гостей: 1
На сайті немає зареєстрованих користувачів

Користувачів (всього): 65480
Новачок: MarkHRovon

   RSS-лента
RSS лента

   Каталоги
Украина онлайн

 
   Василь ВІРАСТЮК: Свого часу "забрав" у Багача телевізор

Завтра, 26 січня, в Донецьку відбудеться фінальна частина захоплюючих змагань "Богатирські розваги". Вісім справжніх чоловіків нашої держави продемонструють усю свою козацьку силу, і найсильніший з них гордо носитиме титул "Богатир України"

Приємно, що серед претендентів на це звання - житель нашого міста Лева, переможець трьох останніх турів змагань, майстер спорту міжнародного класу зі штовхання ядра, уродженець Івано-Франківщини Василь Вірастюк. У Донецьку він відстоюватиме честь не лише Львова, у якому живе трохи більше року, а й своєї фірми "Галнафтогаз". Її президент Віталій Антонов створив Василеві необхідні умови для підготовки до змагань.

- Спортом захопився відразу після дитячого садка, - згадує Василь \ ВІРАСТЮК. - Займався і плаванням, і вільною боротьбою, і футболом. Але по-справжньому розкрив свій талант у штовханні ядра, куди мене і "спровадив" мій старший брат Роман, котрий виступав на останній Олімпіаді в Сіднеї.

- Дивлячись на твої габарити (зріст 192 см, вага 135 кг), не можу не запитати, на кого ти більше схожий: на батька чи на маму?

- Знаєте, сам інколи дивуюся. Батьки не є такими великими, як я з братом. Зріст мами 168 сантиметрів, батько також не є високим -175 см. Якось сталося, що ми такими виросли. Все від природи. З розповідей батьків знаю, що діди і прадіди були доволі високими.

- Сестри у вас немає?

- Ні. І це добре. Шкода було б батьків, якби ще й сестра була наших розмірів. Тоді б не до сміху мамі було...

- А нагодувати таких велетнів, як ти з братом, потрібна, очевидно, не одна порція?

- Наш обід не так уже й відрізняється від звичайного. Заняття спортом (п'ятнадцять років), плюс вітамінізація організму дали відповідний результат.

- Отож, Василю, коротко розкажи про себе і свою спортивну кар 'єру.

- Народився в Івано-Франківську 22 вересня 1974 року. Там і почав займатися спортом. Першим і останнім моїм тренером був Іван Григорович Шарий. Саме ця людина вивела мене у майстри спорту міжнародного класу. Повірте, це тренер від Бога. Недарма в нього й відповідне звання "Заслужений тренер України"...

Норматив міжнародника виконав у 1998 році, коли проходив відбір до чемпіонату Європи. Тоді я двічі запустив ядро на 19 метрів 50 сантиметрів. Для мене ці старти були першими відповідальними міжнародними змаганнями. Згодом, уже в фінальній частині чемпіонату Європи, що проходив в Угорщині, пробився до числа фіналістів. Пам'ятаю, на п'єдесталі пошани тоді був відомий український атлет Олександр Багач. Наступного року потрапив до числа кращих штовхальників ядра на Кубку Європи.

- Як опинився ти серед учасників "Богатирських розваг"?

- У Києві мешкає Володимир Кіба, головний організатор цих змагань. З ним знайомий близько двох років, тож переконався, що свою справу він робить професіонально. Тому й відгукнувся на його запрошення взяти участь у цьогорічних "Богатирських розвагах".
Раніше разом із братом виступали на схожих шоу в Броварах під час легкоатлетичних змагань на призи Олександра Багача. Тоді, два роки тому, я став переможцем серед богатирів, відібравши головний приз у господаря змагань Олександра Багача. Цікаво, що перед фіналом я з братом гостював у Багача і він наголошував, що на кухні йому бракує телевізора, зауваживши при цьому, що завтра відбудеться це спортивне шоу серед богатирів і в нього він з'явиться. Але не так сталося, як гадалося. Я став першим, мій брат -другим, а Багач - тільки третім. Отож, ми з братом повезли додому два телевізори. Багач був надзвичайно здивований...
Поступово це спортивне шоу серед богатирів урізноманітнювалося. Його організатори стали включати в програму щораз складніші вправи. Дійшло навіть до того, що старші тренери збірної України з легкої атлетики забороняли нам, збірникам, брати участь у цих шоу, оскільки різко підвищилася ймовірність отримання травм. Тому майже рік я не виступав на подібних змаганнях. І тільки недавно, коли вже "зав'язав" із великим спортом і переїхав до Львова, знову вирішив позмагатися з українськими богатирями.

- П'ятнадцять років ти віддав великому спорту і раптом, у свої 26 (розквіт сил атлета), кинув улюблену справу. Що змусило тебе вдатися до такого кроку?

- Однозначно - скрутне матеріальне становище. Останні півроку, коли ще займався штовханням ядра, отримував мізерну зарплату - 105 гривень. Хіба можна на ці гроші нормально харчуватися і тренуватися мені, людині вагою 135 кілограмів?.. Тут якраз запропонували роботу у Львові. Треба було вибирати: спорт чи робота. Після довгих роздумів віддав перевагу останньому. Для мене це був своєрідний психологічний бар'єр, я вступив у нове життя.
Ще тривалий час, коли вже мешкав у Львові, не міг звикнути до нових умов, нової, зовсім незнайомої роботи, зрештою - нового міста...

- Василю, ти зауважував, що "Богатирські розваги" є доволі ризикованими з точки зору травм...

- Слава Богу (стукає по дереву), біда мене наразі оминає. А от брат під час перенесення двох діжок на жердині ушкодив собі хребет, тож довелося його вправляти. Інші мікротравми тут - звична справа. Тому в шоу беруть участь підготовлені, відважні люди.

- Невже призи настільки солідні, що учасники змагань погоджуються ризикувати здоров'ям?

- Якщо чесно, не в призах справа. Просто хочеться довести, що ти дійсно найсильніший в Україні. Щодо призів, то в переважній більшості це радіо- і телеапаратура. Зізнаюся, я вже виграв чотири телевізори. Після туру в Ялті організатори піднесли мені приємний сюрприз - путівку на море. Сподіваюся на щось подібне й у Донецьку.

Розмовляли Роман ЦЮНЯК
і ТетянаТУЦИЛО,
Газета "Молода Галичина",
25 січня 2001 р.
 


  © 2002-2008 Bogatyr.com.ua
  Створення сайту: студія креативного дизайну «Арт Депо»