Bogatyr.com.ua / Історія виникнення силового виду спорту "Strongman".
   Гість
Ім'я

Пароль

Запам'ятати менеРеєстрація
Забули пароль?

   Веб-конференція
Конференція
Список запитань

   Опитування
Яка команда стане найсильнішою на Чемпіонаті світу в Криму?

Австрія
Великобританія
Ісландія
Литва
Німеччина
Росія
США
Україна   Статистика

   Зараз на сайті
Гостей: 1
На сайті немає зареєстрованих користувачів

Користувачів (всього): 65480
Новачок: MarkHRovon

   RSS-лента
RSS лента

   Каталоги
Украина онлайн

 
   Історія виникнення силового виду спорту "Strongman".

Я хочу коротко розповісти Вам про новий і водночас дуже старий вид спорту Strongman. Новий, тому що як окремий вид спорту він сформувався кілька десятиліть тому (у 1972 році). Старий, бо практично в кожному народному епосі, в кожних літописах чи історіях фігурують люди, які своєю силою і міццю дивували людей.

В давній Греції фізична сила була піднесена чуть не до рангу чеснот. Згадаймо хоча б міфічного античного героя-богатиря Геракла. У нашому епосі богатирі також завжди наділялися героїчними і світлими рисами. Всі ми добре пам'ятаємо легенди про Кирила Кожум'яку, княжича Мстислава Володимировича чи про Іллю з Мурома.

Історія запорізького козацтва рясно переплетена оповідями про козаків-силачів. Приміром про Івана Підкову давні перекази повідають таке: "Іван ламав руками не тільки підкови, від чого на Січі пішло його нове прізвище, а й таляри. А коли ввіткнув таляр у дерев'яну стіну, то треба було його вирубувати; схопився руками за заднє колесо - шестеро коней, запряжених у віз не рушило з місця; дишло ламав на коліні, брав у зуби бочку меду і перекидав її через голову". Ну чим не Strongman.

Мабуть кожному школяреві в Україні відомі прізвища Іван Піддубний , чи Леонід Жаботинський . Історія виникнення силових видів спорту в Україні ще потребує своїх дослідників. (Проте варто згадати про книжку "Богатирі України" В.Драги і Д.Котка випущеної у вид. "Здоров'я", Київ у 1972 році. Щоправда тоді Strongman-ів на спортивні досягнення надихала виключно комуністична партія і рішення її з'їздів)

Як я вже казав з 1972 року у світі починає інтенсивно розвиватися окремий силовий вид спорту Strongman. Досить сказати, що сьогодні щорічно у світі проводиться понад 100 змагань із Strongman. Лише в США щороку проводиться більше 50 змагань. Існує багато причин популярності цього виду спорту. Strongman це комбінація сили, міцності, витривалості, залізної витримки. Атлети піднімають 180-кілограмове каміння, перевертають 400-кілограмові автомобільні шини. Зрушують з місця важкі вантажівки та літаки вагою від 5 до 30 тон. А взагалі Strongman - це найбільш інтенсивний та повний тест людської сили. Типовий strongman/богатир 190 см зросту, 145 кілограм ваги, біцепси 45 см, грудна клітка 142 см більше схожий на супермена ніж на професійного атлета.

За останні роки дуже розширилася географія спорту Strongman. На Чемпіонаті Світу 2000 року у фінал вийшли 10 спортсменів і всі з різних країн: Фінляндія, Норвегія, Швеція, Польща, Німеччина, Південна Африка, Канада, Великобританія, США та Фарерські Острови.

Strongman/богатир змагається заради любові до спорту. Проте в результаті перемоги він отримує звання "найсильніша людина". Вони люблять спілкуватися з фанами, залюбки допомагають новакам у спорті. Основне бажання strongman/богатиря не перемогти сусіда, а знайти в потрібний момент внутрішній резерв і вийти на новий рівень людських можливостей.

Джерело: Богатирі стародавньої України. Копач, Олександра.
ОПЛДМ. 53с. 19см. Мова--U. Торонто, 1982.
 


  © 2002-2008 Bogatyr.com.ua
  Створення сайту: студія креативного дизайну «Арт Депо»